Hot Dipped Galvanized Half Slot Strut Channel 13/16" x 1-5/8" x 10'
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand | shielden & Unistrut |
| Style | Half Slot |
| Size | 13/16 in x 1-5/8 in |
| Material Thickness | 12 Ga |
| Material | Steel |
| Finish | Hot Dipped Galvanized |
| Length | 10 ft |
| Type | Strut Channel |
| Usages | seismic bracing |
| MOQ | 500 |
| Product Weight | 8.14 KG |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hot Dipped Galvanized Half Slot Strut Channel 13/16" x 1-5/8" x 10'
Hot Dipped Galvanized Half Slot Strut Channel 13/16" x 1-5/8" x 10'
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand | shielden & Unistrut |
| Style | Half Slot |
| Size | 13/16 in x 1-5/8 in |
| Material Thickness | 12 Ga |
| Material | Steel |
| Finish | Hot Dipped Galvanized |
| Length | 10 ft |
| Type | Strut Channel |
| Usages | seismic bracing |
| MOQ | 500 |
| Product Weight | 8.14 KG |
$8.23
Hot Dipped Galvanized Half Slot Strut Channel 13/16" x 1-5/8" x 10'—
$8.23
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand | shielden & Unistrut |
| Style | Half Slot |
| Size | 13/16 in x 1-5/8 in |
| Material Thickness | 12 Ga |
| Material | Steel |
| Finish | Hot Dipped Galvanized |
| Length | 10 ft |
| Type | Strut Channel |
| Usages | seismic bracing |
| MOQ | 500 |
| Product Weight | 8.14 KG |














