2-Hole Adjustable Angle Hinge Connection - 100pcs Package
| Brand | shielden & Unistrut |
| Type |
Strut Bracket
|
| Style | Hinge |
| Angle | Adjustable |
| Hole Diameter | 9/16" |
| Material | Steel |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Thickness | 1/4" |
| Number of Holes | 2 |
| Usages | seismic bracing |
| Product Weight | 24 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2-Hole Adjustable Angle Hinge Connection - 100pcs Package
2-Hole Adjustable Angle Hinge Connection - 100pcs Package
| Brand | shielden & Unistrut |
| Type |
Strut Bracket
|
| Style | Hinge |
| Angle | Adjustable |
| Hole Diameter | 9/16" |
| Material | Steel |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Thickness | 1/4" |
| Number of Holes | 2 |
| Usages | seismic bracing |
| Product Weight | 24 kg |
$229.29
2-Hole Adjustable Angle Hinge Connection - 100pcs Package—
$229.29
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | shielden & Unistrut |
| Type |
Strut Bracket
|
| Style | Hinge |
| Angle | Adjustable |
| Hole Diameter | 9/16" |
| Material | Steel |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Thickness | 1/4" |
| Number of Holes | 2 |
| Usages | seismic bracing |
| Product Weight | 24 kg |













