back to back strut wall bracket cantilever arm - 50pcs Package
| Brand | shielden & Unistrut |
| Type | Bracket |
| Style | back to back with Flat Base |
| Hole Diameter | 9/16" |
| Angle | 90° |
| Material | Steel |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Thickness | 12 gauge |
| Size | 1-5/8" x 1-5/8" |
| Length | 4-5/8" |
| Number of Holes | 2 |
| Usages | seismic bracing |
| Product Weight | 95 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

back to back strut wall bracket cantilever arm - 50pcs Package
back to back strut wall bracket cantilever arm - 50pcs Package
| Brand | shielden & Unistrut |
| Type | Bracket |
| Style | back to back with Flat Base |
| Hole Diameter | 9/16" |
| Angle | 90° |
| Material | Steel |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Thickness | 12 gauge |
| Size | 1-5/8" x 1-5/8" |
| Length | 4-5/8" |
| Number of Holes | 2 |
| Usages | seismic bracing |
| Product Weight | 95 kg |
Original: $1,049.86
-70%$1,049.86
$314.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | shielden & Unistrut |
| Type | Bracket |
| Style | back to back with Flat Base |
| Hole Diameter | 9/16" |
| Angle | 90° |
| Material | Steel |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Thickness | 12 gauge |
| Size | 1-5/8" x 1-5/8" |
| Length | 4-5/8" |
| Number of Holes | 2 |
| Usages | seismic bracing |
| Product Weight | 95 kg |














