Hjne-Ac2000-1920 Trolley Box Type Portable Power Station 2000w 1920wh
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Features:
1.Huge LifePo4 1920Wh battery capacity and life cycles more than 4000 times.
2.Rated 2000w, a wider range of applications for devices.
3.Trolley box shape and sliding roller design are convenient to fold and easy to move.
4. Temperature controlled bass fan, safe heat disspation and no noise.
5.Multiple charging modes, utility and solar charging port.
Specification:
Model: HJNE-AC2000-1920
System voltage:
DC Output:12V
AC output:110v/60HZ,220v/50HZ
System power: 2000W
Battery capacity: 1920wh
Power source: AC Adapter/ solar panel/car/gas Generator
Battery type: Lifepo4
Inverter type: Pure-sine-wave
Controller type: MPPT
Plug type: US/EU/UK/Customized
Whether to bring solar panels: yes
Magnetic or not: No
Packing size/piece:66*48*45CM
Weight: 33KG
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features:
Specification:
Model: HJNE-AC2000-1920
System voltage:
DC Output:12V
AC output:110v/60HZ,220v/50HZ
System power: 2000W
Battery capacity: 1920wh
Battery type: Lifepo4
Inverter type: Pure-sine-wave
Controller type: MPPT
Plug type: US/EU/UK/Customized
Magnetic or not: No
Packing size/piece:66*48*45CM
Weight: 33KG
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Trolley Box Type Outdoor Portable Power Station 2000/3000/5000w
-70%
Thumbnail 1
SL-99-L2 3000W Portable Solar Energy Storage System with 2700W Solar Panel
Thumbnail 1
SL-99-L3 1000w Solar System with 200w Solar Panel
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
SL-99-L5 Solar Kit Portable 2000W 2560wh with 400w Solar Panel
SL-99-L1 3000w Solar Energy Storage Kit with 1350w Solar Panel
-70%
SL-99-L4 2000W Portable Solar Energy Storage Kit with 400W Solar Panel