304 Stainless Steel Slotted Strut Channel 1-5/8" x 1-5/8" x 20'
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand | shielden & Unistrut |
| Style | Slotted |
| Size | 1-5/8" x 1-5/8" |
| Material Thickness | 12 Ga |
| Material | Steel |
| Finish | 304 Stainless Steel |
| Length | 20 ft |
| Type | Strut Channel |
| Usages | seismic bracing |
| MOQ | 500 |
| Product Weight | 12.41 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

304 Stainless Steel Slotted Strut Channel 1-5/8" x 1-5/8" x 20'
304 Stainless Steel Slotted Strut Channel 1-5/8" x 1-5/8" x 20'
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand | shielden & Unistrut |
| Style | Slotted |
| Size | 1-5/8" x 1-5/8" |
| Material Thickness | 12 Ga |
| Material | Steel |
| Finish | 304 Stainless Steel |
| Length | 20 ft |
| Type | Strut Channel |
| Usages | seismic bracing |
| MOQ | 500 |
| Product Weight | 12.41 kg |
$2.59
Original: $8.64
-70%304 Stainless Steel Slotted Strut Channel 1-5/8" x 1-5/8" x 20'—
$8.64
$2.59Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand | shielden & Unistrut |
| Style | Slotted |
| Size | 1-5/8" x 1-5/8" |
| Material Thickness | 12 Ga |
| Material | Steel |
| Finish | 304 Stainless Steel |
| Length | 20 ft |
| Type | Strut Channel |
| Usages | seismic bracing |
| MOQ | 500 |
| Product Weight | 12.41 kg |





