Back to Back Solid Strut Channel 1-5/8" x 1-5/8" x 10 Ft
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand | Shielden |
| Style | Back to Back |
| Width | 1-5/8" |
| Height | 1-5/8" |
| Material Thickness | 12 Ga |
| Material | Steel |
| Finish | Pre-Galvanized |
| Length | 10 ft |
| Type | Strut Channel |
| Usages | seismic bracing |
| MOQ | 500 |
| Product Weight | 15.43 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Back to Back Solid Strut Channel 1-5/8" x 1-5/8" x 10 Ft
Back to Back Solid Strut Channel 1-5/8" x 1-5/8" x 10 Ft
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand | Shielden |
| Style | Back to Back |
| Width | 1-5/8" |
| Height | 1-5/8" |
| Material Thickness | 12 Ga |
| Material | Steel |
| Finish | Pre-Galvanized |
| Length | 10 ft |
| Type | Strut Channel |
| Usages | seismic bracing |
| MOQ | 500 |
| Product Weight | 15.43 kg |
$13.95
Back to Back Solid Strut Channel 1-5/8" x 1-5/8" x 10 Ft—
$13.95
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand | Shielden |
| Style | Back to Back |
| Width | 1-5/8" |
| Height | 1-5/8" |
| Material Thickness | 12 Ga |
| Material | Steel |
| Finish | Pre-Galvanized |
| Length | 10 ft |
| Type | Strut Channel |
| Usages | seismic bracing |
| MOQ | 500 |
| Product Weight | 15.43 kg |





