Hot-Dip Galvanized Corner Gusset Plate - 100pcs Package
| Brand | shielden & Unistrut |
| Type | Connector |
| Style | Corner |
| Angle | 90° |
| Hole Diameter | 9/16" |
| Material | Steel |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Height | 3-7/8" |
| Number of Holes | 7 Hole |
| Usages | Strut Channel |
| Thickness | 1/4" |
| Product Weight | 37 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hot-Dip Galvanized Corner Gusset Plate - 100pcs Package
Hot-Dip Galvanized Corner Gusset Plate - 100pcs Package
| Brand | shielden & Unistrut |
| Type | Connector |
| Style | Corner |
| Angle | 90° |
| Hole Diameter | 9/16" |
| Material | Steel |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Height | 3-7/8" |
| Number of Holes | 7 Hole |
| Usages | Strut Channel |
| Thickness | 1/4" |
| Product Weight | 37 kg |
$393.00
Hot-Dip Galvanized Corner Gusset Plate - 100pcs Package—
$393.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | shielden & Unistrut |
| Type | Connector |
| Style | Corner |
| Angle | 90° |
| Hole Diameter | 9/16" |
| Material | Steel |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Height | 3-7/8" |
| Number of Holes | 7 Hole |
| Usages | Strut Channel |
| Thickness | 1/4" |
| Product Weight | 37 kg |


