Hot-Dip Galvanized Strut Spring Nuts 3/8" -16 - 400pcs Package
| Brand: | shielden & Unistrut |
| Style: | With Regular Spring |
| Diameter: | 3/8 in |
| Thread Size: | 16 in |
| Material: | Steel |
| Type: | Strut Channel Nut |
| Strut Channel Size: | Universal |
| Finish: | Hot-Dip Galvanized |
| Product Weight: | 18 kg |
| Number of Items: | 400pcs |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hot-Dip Galvanized Strut Spring Nuts 3/8" -16 - 400pcs Package
Hot-Dip Galvanized Strut Spring Nuts 3/8" -16 - 400pcs Package
| Brand: | shielden & Unistrut |
| Style: | With Regular Spring |
| Diameter: | 3/8 in |
| Thread Size: | 16 in |
| Material: | Steel |
| Type: | Strut Channel Nut |
| Strut Channel Size: | Universal |
| Finish: | Hot-Dip Galvanized |
| Product Weight: | 18 kg |
| Number of Items: | 400pcs |
$63.50
Original: $211.66
-70%Hot-Dip Galvanized Strut Spring Nuts 3/8" -16 - 400pcs Package—
$211.66
$63.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | shielden & Unistrut |
| Style: | With Regular Spring |
| Diameter: | 3/8 in |
| Thread Size: | 16 in |
| Material: | Steel |
| Type: | Strut Channel Nut |
| Strut Channel Size: | Universal |
| Finish: | Hot-Dip Galvanized |
| Product Weight: | 18 kg |
| Number of Items: | 400pcs |










